Przyciemnianie szyb wiąże się z rozmaitymi korzyściami. Może wpłynąć zarówno na komfort prowadzenia pojazdu, jak również na wygodę znajdujących się w nim pasażerów. Najważniejsza jest pod tym względem ochrona przed promieniowaniem UV oraz nadmiernym nasłonecznieniem. Dzięki ograniczonemu natężeniu światła, które wpada do samochodu, wzrok osoby kierującej nie męczy się.
Ponadto wnętrze kabiny nie nagrzewa się tak szybko, jak w przypadku pojazdów bez zaciemnień. Pozwala to zachować przyjemną temperaturę w okresie letnim. Pozwala także na lepsze działanie układu klimatyzacji oraz jej obniżone zużycie.
Istotna jest też prywatność osób przebywających w samochodzie. Dzięki przyciemnieniu szyb, osoby z zewnątrz nie mogą zobaczyć co dzieje się we wnętrzu kabiny. Jest to też świetny sposób na ochronę pojazdu przed włamaniem i kradzieżą. Pozwala zabezpieczyć cenne przedmioty znajdujące się wewnątrz kabiny, które mogłyby kusić potencjalnych złodziei.
Folia utrudnia także rozbicie szyby, a tym samym może udaremnić próbę kradzieży wyposażenia. Ponadto folia przyciemniająca będzie chronić szyby przed zbiciem w czasie wypadku. Zatrzyma odłamki potłuczonego szkła, przeciwdziałając zranieniu pod ich wpływem.
Warto też wspomnieć o ochronie tapicerki. Folie przyciemniające ograniczają szkodliwe oddziaływanie promieni UV na różne materiały, w tym na powierzchnie tapicerowane. Nadmierna ekspozycja na światło słoneczne mogłaby doprowadzić do ich blaknięcia lub powstawania przebarwień.
Przyciemnianie szyb wpływa także pozytywnie na estetykę samochodu. Wiedzą o tym wszyscy sprzedawcy zatrudnieni w komisach samochodowych. Najlepszym sposobem by przyspieszyć proces sprzedaży pojazdu jest wymiana jego szyb na przyciemniane lub montaż folii zaciemniających. W ten sposób pojazd zaczyna wyglądać na bardziej atrakcyjny i zadbany, przyciągając wzrok wielu potencjalnych nabywców.
Folie przyciemniające pozwalają osiągnąć wiele korzyści praktycznych i estetycznych, a przede wszystkim zwiększyć komfort osób korzystających z pojazdu. Warto stosować je zarówno w samochodach prywatnych jak i służbowych, którymi podróżujemy na co dzień.